hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Світова історія


Платон. Держава

(477–460 рр. до н.е.)


Платон

Завантажити файл .pdf

Платон

Держава
"Держава" великого давньогрецького філософа Платона (бл. 427 – бл. 347 рр. до н.е.) є одним з найоригінальніших і найсміливіших політичних трактатів в історії людства.

Діалог "Держава" належить до найвидатніших творів Платона. У ньому заторкуються майже всі, на тогочасне розуміння, головні питання етики, політики та філософії – від визначення справедливості, пошуку істинних причин буття, роздумів про природу людини до виникнення держави й різних верств її громадян. Обгрунтовуючи модель ідеального політичного устрою, Платон виальовує модель утопічної держави, у якій торжествують ідеї Добра й Справедливості, а владу обіймають справжні філософи. У цій державі повністю ліквідовано приватну власність, проголошено спільність жінок і дітей, створено найдоцільнішу систему виховання й навчання, де словесна творчість перебуває під суворим контролем громадськості тощо.

Платон Час написання "Держави" припадає на 77–60 рр. IV ст. до н.е. Сама ж розмова, що лягла в основу діалогу, відбувалася десь у 411–410 рр. до н.е. і тривала щонабільше кілька годин у день свята Артеміди-Вендіди, що відзначалося в Афінах шостого чи сьомого червня. Коментатор Апельт слушно зауважує, що "Держава" – це зовсім не запис реальної розмови, тому й не потрібно завдавати собі клопоту у визначенні часу розмови уявної, хоча самі учасники розмови в домі Кефала – люди цілком реальні. Це – Сократ, Главкон, Полемарх, Фрасімах, Адімант та Кефал.






 
БУЛАВА Youtube Youtube