hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
Світова історія


«Стела Вавілонської вежі» / Зіккурат Етеменанкі
(«Дім заснування неба і землі»).

(604–562 рр. до н. е.)


______________________________


Найдавніше в світі зображення Вавілонської вежі, вірніше – дійсного прототипу біблійної споруди. Було виявлено на одній зі стел Нововавілонського Царства. Зберігається в приватній колекції норвезького бізнесмена Мартіна Шеєна (Schoyen Collection). 2011 р. міжнародна команда вчених завершила переклад більшої частини давніх клинописних текстів з цієї унікальної колекції.


Написи на цьому чорному камені датовані 604–562 рр. до нашої ери. На плиті зображено царя Навуходоносора ІІ, що правив Вівілоном понад 2500 років тому, й легендарну Вавілонську вежу. Кажучи більш точно, не саму вежу, а зіккурат Етеменанкі.


Зіккурат Етеменанкі («Дім заснування неба і землі») – це 91-метрова споруда, що стала прообразом славнозвісної Вавілонської вежі з Біблії. Невідомо, коли саме було здійснено початкове будівництво цієї вежі, проте вона вже існувала за часів правління царя Хаммурапі (1792–1750 рр. до н.е.). Вежа кілька разів руйнувалася й відновлювалася. Остання і найбільша відбудова, що перетворила вежу у найвищу будову давнього Вавілону, була за часів Нововавілонського Царства. Ця реконструкція зіккурата була здійснена у др. пол. VII ст. до н.е. архітектором Арадаххешу. Його висота імовірно була 91 метр. Він мав 7 ярусів, на верхівці останнього з яких було розташовано храм. Зіккурат Етеменанкі (тобто прототип Вавілонської вежі) знаходився в межах міста.


На дешифрованій стелі ця колосальна семиярусна споруда з храмом у верхівці не лише зображена збоку, але й доповнена планом внутрішніх приміщень (зображення Schоyen Collection, Martin Schоyen, Andrew George).

Що найголовніше – це каміння являє нам перше зображення легендарного зіккурату, що було сучасним правлінню Навуходоносора ІІ. Саме за нього Етеменанкі, що був збудований раніше, але потім зруйнований й переживший низку відбудов, був відтворений востаннє. При цьому він сильно виріс у розмірах й став найвищою спорудою Вавілону.

Клинопис каже: «Я мобілізував (усі) країни усюди, (кожен й) будь-який правитель, (що) був піднятий до видатного становища над усіма людьми світу (як один) улюблені Мардуком… Я звів свою будову з бітумом та (гартованою цеглою). Я закінчив її, роблячи (її сяючою) яскраво, мов (Сонце)…» (переклад з клинопису здійснив Ендрю Джордж; Мардук – бог давньої Месопотамії, якому був присвячений Етеменанкі).

Саме цю блискавичну за величчу культову споруду (як і інші зіккурати Месопотамії) й бачили юдеї, що були забрані в полон Навуходоносором ІІ опісля взяття ним Єрусалиму у 586 році до нашої ери. Тому цілком вірогідно, що справжня історія побудови Етеменанкі могла лягти в основу біблейської оповідки. 
БУЛАВА Youtube Youtube