hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Галерея історії України
Русь-Україна
ІХ-ХIV ст.

Інші руські князі > Ізяслав Володимирович (князь Полоцький)

Iзяслав, Рогнеда i Володимир
Iзяслав, Рогнеда i Володимир
(Радзивілівський літопис, XV ст.)
печаткa Ізяслава
печаткa Ізяслава
печаткa Ізяслава
печаткa Ізяслава
печаткa Ізяслава
печаткa Ізяслава

Печатку, яку приписують Ізяславу, було знайдено 1954 р. у Новгороді. Вона вважається одним з найстаріших зразків письменства у Східній Європі. На відміну від більшості тогочасних печаток, які відтискалися на круглих металевих болванках і привішувалися до грамот на мотузці, ця печатка відтиснута на смужці свинцю і підвішена до грамоти на мотузці.

На аверсі намальовано тризуб з написом «??AC**O?O». Повний напис ймовірно «??AC??OZO», який вказує на ім'я князя. Реверс без зображення з написом «ГР??*****», вірогідно «ГР?????С?», позначає Полоцьк. Розміри печатки становлять 38 мм в довжину і 24-30 мм в ширину. Товщина смужки 11 мм, а в місці відтиснення - 8 мм.

Ізяслав I Володимирович (князь Полоцький)
Ізяслав Володимирович (князь Полоцький)

 
БУЛАВА Youtube Youtube