hai-nyzhnyk@ukr.net
Custom Search

«Україна – держава-трансформер, яку зібрала й контролює космополітично-денаціональна кланова мафія, що вибудувала в країні новітній неофеодалізм за принципом політико-економічного майорату. У цієї злочинної влади – приховане справжнє обличчя, що ховається під кількома масками, подвійне дно із вмонтованими нелегальними (нелегітимними) додатковими рушіями, механізмами та схемами управління, а шафа її уже давно переповнена потаємними скелетами, яким чим далі тим більше бракує у ній місця і які ось-ось виваляться на світ Божий» Павло Гай-Нижник

Шановні друзі, наш сайт існує завдяки лише Вашій фінансовій підтримці. Не забутьте скласти благодійну пожертву на наш рахунок: ПриватБанк - 4149 6090 0384 6062
Dear friends, our website exists because of your financial support. Don’t forget to donate to this bank account: 4149 4993 8247 2718 (USD)

Архівні документи
X - XIV ст.


Висла печатка великого князя київського
Володимира Мономаха (ХІІ ст.)

(після 1113 р. )

Вислу печатку (позаяк звисала на шнурку), що належала київському великому князю Володимирові Мономаху було знайдено наприкінці жовтня 2019 р. мінським археологом І.Спіріним у білоруському місті Гродно на обісті Нового замку. Подібні печатки зі свинцю прикріплялися до документів (листів), їх затискали на шнурках.

Один бік печатки містить зображення Василя Кесарійського – небесного покровителя Володимира Мономаха (при хрещення отримав ім’я Василій), а з іншого боку давньоруською мовою нанесено слова: «Господи помози рабу своєму Василію». Печатки такого типу використовувалися після 1113 р. (у період правління Володимира Мономаха).

У 1116 р. великий київський князь Володимир Мономах віддав свою доньку Агафію заміж за князя Всеволодка Давидовича, який згадується як гродненський князь у 1127 р. (у першій літописній згадці про Гродно, де вказано про участь Всеволодка у поході на Полоцьк). Відтак печатка потрапила до Гродно з Києва, вочевидь, у зв’язку з донькою Мономаха Агафією.


 
БУЛАВА Youtube Youtube