Павло Гай-Нижник
СВІДОМА МАНІПУЛЯЦІЯ ЧИ ПОМИЛКОВЕ ПРОЧИТАННЯ?
Завантажити файл, pdf
Опубліковано:
Гай-Нижник П. Свідома маніпуляція чи помилкове прочитання? // Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network. – 2025. – 9 березня. URL: https://ukrainainc.net/2025/03/09/22626/
Що таке маніпуляція і до чого хтось намагається підштовхнути Україну
Що таке маніпуляція і до чого хтось намагається підштовхнути Україну.
У той час як дехто в Офісі президента намагається зірвати перемовини з США і можливе потепління стосунків з Вашингтоном, що дозволило би зняти припинення постачання зброї і розвідданих для України, дехто з іншого фронту внутрішнього політикуму діє більш вишукано.
Так, в одній політичній силі її голова вирішила «закінчити війну негайно на максимально справедливих умовах», а тому планує підняти це питання у Верховній Раді.
Приводом до «негайності» слугує маніпуляція із заявою очільника німецької розвідки (BND) Бруно Каля (Bruno Kahl), який нібито «вперше офіційно підтвердив те, у що нам так не хотілося вірити». Ось і перша маніпуляція.
А ось маніпуляція друга (вірніше - абсолютна вигадка): «Ціною самого існування України і ціною життів сотень тисяч українців хтось вирішив заплатити за «знесилення» росії заради безпеки у Європі? Не думала, що про це наважаться сказати настільки офіційно і відкрито… Це багато чого пояснює…».
Ні, це нічого не пояснює, окрім маніпуляції про висловлювання Б.Каля і очевидного намагання протиставити Україну Європі, звинувативши (безпідставно!) останню у сприянні вбивствам українців! Неприхована спроба посварити Україну не лише з США, а й з Європою, здійняти, окрім вже існуючої антиамериканської істерії, ще й антиєвропейський галас!
А що ж, власне, сказав голова BND Б.Каль в інтерв'ю Deutsche Welle? Він, аналізуючи поточне становище, вважає ймовірним, що Росія захоче випробувати єдність країн Заходу та дієвість ст.5 Північноатлантичного договору, яка передбачає, що напад на одну з країн-членів НАТО вважається нападом на всіх. «Ми дуже сподіваємося, що так не станеться… Але ми маємо припускати, що Росія захоче нас випробувати, перевірити єдність Заходу», – зазначив очільник розвідувальної служби.
На його думку, час та ймовірність такої "перевірки" прямо пов’язані з тим, як далі будуть розвиватися події у російсько-українській війні.
Б.Каль цілком обґрунтовано зауважує, що якщо війна закінчиться раніше 2029 або 2030 року (тобто до того, як Європа завершить нарешті усвідомлений перехід на військові рейки і встигне оформити новий оборонний Альянс, якщо США таки кине НАТО), це дозволить Росії швидше використати свої технічні, матеріальні та кадрові ресурси для створення загрози Європі, зазначив він. Отже він говорить про недопустимість капітуляції або поразки України!
Тобто йдеться не про видагане Ю.Тимошенко намагання Заходу «ціною життів українців» послабити Росію та не про наративи Д.Трампа, які підхопила лідерка "Батьківщини", про "негайне" закінчення війни Україною (наголошую!, а не Росією), а про тверезий аналіз розкладу сил і військово-політичну стратегію.
«Також можливо, що конкретна загроза або спроба шантажу з боку Росії проти європейців може відбутися раніше, ніж передбачалося», – сказав Б.Каль. І пояснив: «Швидше припинення війни в Україні дало б змогу росіянам спрямувати свою енергію туди, куди вони насправді хочуть, а саме проти Європи». Відтак Б.Каль наголошує на необхідності озброїти і допомогти Україні вижити і перемогти, а не вбити її, як намагається перекрутити його слова Ю.Тимошенко, вказуючи на неіснуючий підступ Європи і закликаючи до негайного миру. Давайте не гратися зі словами та їхніми сенсами; що означає «негайний і максимально справедливий мир»? Він означає ганебну капітуляцію.
І ця капітуляція («негайний мир»), природно пояснює в дійсності Б.Каль, є загрозою не лише для України, а й для Європи. Він максимально доступно для притомного сприйняття розтлумачує декому окремо і всім разом: Росія передбачає майбутній світовий порядок, схожий на ситуацію в Європі наприкінці 1990-х років, з відкиданням захисної присутності НАТО та розширенням сфери впливу Росії на захід – в ідеалі без американської присутності в Європі.
І це саме те, що хотів сказати і сказав голова німецької розвідки, а не те, що намагається інтерпретувати, маніпулюючи ними та емоціями українців, і накинути суспільній думці голова однієї з українських політичних сил.
9 березня 2025 р.
05.hai-nyzhnyk.jpg)























































_s.jpg)







_s.jpg)
_s.jpg)
_s.jpg)
_s.jpg)

_s.jpg)
_s.jpg)
_s.jpg)
_s.jpg)



